بسیاری از سرویس های معروف جهانی که حتی در کشور ما فیلتر نیستند نیز به واسطه تحریم های وضع شده علیه ایران از سمت شرکت های ارائه دهنده برای کاربران ایرانی مسدود شده اند. از جمله سایت ها و نرم افزارهایی که به واسطه تحریم دسترسی آنها برای هموطنان مسدود شده می توان به ادوبی- اندروید استودیو - گوگل کنسول - گوگل فایلز - یونیتی - گوگل اپن سورس - گوگل Developers - vmware و ... اشاره کرد.

تغییر سرور هلوگیت

با توجه به سرویس های هوشمند و دقیق شرکت های ارائه دهنده این خدمات در برخی موارد اتصال شما با فیلترشکن نیز شناسایی شده و اجازه دسترسی شما به این سرویس ها حتی با VPN رایگان یا VPN خریداری شده داده نمی شود. از این رو لازم است تا از سرویس دیگری که این روزها به نام تحریم شکن شناخته می شود برای دور زدن تحریم ها استفاده کنید.

تحریم شکن چیست؟

تحریم شکن یک سرویس رایگان برای تغییر DNS و دسترسی شما به اپلیکیشن های مسدود شده به دلیل اعمال تحریم هاست. تغییر DNS هیچ خطری برای سیستم شما ندارد و دسترسی شما را به اپلیکیشن ها و سایت های فوق را میسر می کند. البته بایستی DNS های معتبر را از منابع شناخته شده دریافت و روی سیستم و گوشی خود تنظیم نمایید. در هلوگیت ما به صورت روزانه در این صفحه معتبرترین DNS های رایگان برای رفع تحریم اینترنتی را برای شما قرار می دهیم.

توجه داشته باشید که سرویس تحریم شکن با فیلتر شکن متفاوت است و هیچ کدام از نرم افزارها و سایت های فیلتر شده با استفاده از تحریم شکن باز نخواهند شد و تنها نرم افزارها و سایت هایی که به دلیل تحریم دسترسی کاربران ایرانی به آنها مسدود هستند را میسر می کند.

برخی سرویس های DNS با ایجاد تغییراتی در تنظیمات اینترنت دستگاه شما قابل استفاده هستند و برخی دیگر نیز برای سهولت کاربران اپلیکیشن های مخصوصی دارند که با نصب آن می توانید به سادگی DNS خود را تغییر داده و از آن استفاده نمایید. در ادامه تحریم شکن های رایگان را معرفی کرده و آموزش استفاده از آنها در سیستم عامل های مختلف را شرح می دهیم:

آدرس های DNS

DNS: 178.22.122.100 – 185.51.200.2

DNS-over-TLS: free.shecan.ir

DNS-over-HTTPS: https://free.shecan.ir/dns-query

1-از منوی استارت ویندوز وارد تنظیمات شوید.

تحریم شکن

2-روی گزینه Network & Internet کلیک کنید.

آموزش استفاده از تحریم شکن

3-در صفحه باز شده از منوی سمت چپ روی گزینه Ethernet زده و سپس در سمت راست روی Change Adapter setting کلیک کنید.

تنظیم تحریم شکن روی ویندوز

4-از پنجره باز شده روی کارت شبکه فعال خود راست کلیک کرده و وارد تنظیمات Properties شوید.

آموزش نصب تحریم شکن روی ویندوز

5-از صفحه تنظیمات همانند تصویر روی گزینه Internet Protocol Version 4 دابل کلیک کنید تا صفحه مخصوص تنظیمات آن باز شود.

تحریم شکن هلوگیت

6-در مرحله پایانی بایستی تنظیمات DNS خود را تغییر دهید به این منظور ابتدا گزینه Use the following dns server address را انتخاب کرده و با فعال شدن آن آدرس های DNS مشخص شده در تصویر را وارد نمایید. پس از وارد کردن هر دو آدرس روی دکمه اوکی بزنید و یکبار سیستم خود را ری استارت کنید تا تغییرات اعمال شوند.

تغییر dns در ویندوز

تحریم شکن Shecan برای گوشی های اندرویدی نیز در دسترس است و شما می توانید با استفاده از آ تحریم های اینترنتی را بردارید اما در صورتی که برای بازی نیاز به تحریم شکن دارید توصیه ما به شما استفاده از اپلیکیشن رادار است که در ادامه آن را معرفی کردیم.

برای تنظیم DNS در گوشی های اندرویدی بایستی مراحل زیر را انجام دهید.

1-وارد تنظیمات Setting گوشی خود شوید.

2-از نوار جستجوی بالای صفحه کلمه Private DNS را جستجو و انتخاب کنید.

تنظیم dns در اندروید

3-همانند تصویر گزینه Private DNS provider hostname را انتخاب کرده و آدرس free.shecan.ir را وارد کنید. سپس روی دکمه Save زده تا تنظیمات ذخیره شوند. برای برداشتن تنظیمات DNS نیر گزینه Auto یا Off را انتخاب کنید.

تحریم شکن اندروید

1-ابتدا به منوی تنظیمات گوشی رفته و سپس وارد تنظیمات وای فای شوید.

تحریم شکن برای بازی

2-شبکه وای فایی که به آن متصل هستید در بالای صفحه نمایش داده می شود. همانند تصویر روی آیکن i زده تا وارد صفحه تنظیمات وای فای شوید.

تنظیم dns در آیفون

3-از پایین صفحه Configure DNS را انتخاب کنید.

تنظیم تحریم شکن در ios

4-در این صفحه بایستی تنظیمات DNS خود را انجام دهید. ابتدا وضعیت را به حالت Manual قرار دهید. سپس اگر آدرس DNS دیگری وجود دارد با زدن روی علامت - آنرا پاک کنید. برای اضافه کردن DNS های جدید روی دکمه Add Server بزنید.

تحریم شکن برای کال آف

5-زمانی که همانند تصویر هر دو آدرس DNS لازم را وارد کردید از بالای صفحه روی دکمه Save بزنید تا تنظیمات ذخیره شوند. سپس برای اعمال تغییرات یکبار از شبکه وای فای قطع و سپس متصل شوید. برای برداشتن تنظیمات DNS نیز همین مسیر را تکرار کرده و حالت DNS را به خودکار تغییر دهید.

تحریم شکن برای ادوب و اندروید استودیو

سرویس تغییر DNS رادار یک انتخاب مناسب برای افرادی است که مشکل اتصال به سرور بازی های آنلاین را دارند. با استفاده از اپلیکیشن رادار در گوشی های اندرویدی مشکل اتصال و همچنین پینگ بالا را حل کرده و از اینترنت بدون تحریم و در گوشی خود استفاده نمایید. سرویس کاهش پینگ و DNS رادار در سیستم عامل ویندوز و مک و همچنین در ایکس باکس و پلی استیشن نیز قابل استفاده است.

استفاده از اپلیکیشن تحریم شکن رادار در اندروید

ابتدا نرم افزار رادار را از لینک زیر به صورت مستقیم یا از مارکت های ایرانی مانند مایکت یا بازار دانلود و نصب کنید.

دانلود مستقیم Radar

پس از نصب دسترسی های لازم را به آن بدهید.

1-نرم افزار را باز کرده و همانند تصویر روی دکمه تنظیم DNS بزنید

دانلود مستقیم اپ رادار

2-برای کاهش پینگ روی دکمه Start و برای تغییر DNS روی دکمه تنظیم DNS بزنید. زمانی که دکمه تنظیم DNS سبز رنگ شد DNS شما تغییر کرده و می توانید از بازی های تحریم شده استفاده نمایید.

اینترنت بدون تحریم